E10 a zahradní technika

S novým palivem s označení E10 je třeba obzvlášť u strojů a techniky, která není používána pravidelně, v krátkých cyklech počítat c nekolika nepříjemnosti, které paliva E10 s ethanolem mají.

Díky ethanolu, který na sebe váže vodu a ta se u usazuje jako sražení na dně nádrže, případně v palivovém systém, a to mívá za následek korozi dílu a případně ucpání palivového systému. Zejména trysek a kanálu karburace. Většinou nepomůže ani ultrazvukové vyčištění. Další nepříjemná vlastnost Ethanolu je že způsobuje tvrdnutí plastových dílů a jejich porušování coz vede až k jejich úplné degradaci a rozsypání a to zejména u hadic a těsnění .

V zásadě jsou dva způsoby jak s palivem zacházet. První je přidání aditiva do paliva, kdy aditivum zajistí že palivo při skladování vydrží delší dobu v uzavřené nádobě. Někteří výrobci udávají i několik let, ale toto konstatování je nutné brát značně s rezervou doporučujeme se před zimou paliva zbavit a na jaře koupit nové.

Druhý způsob je tankovat je takové množství, které jste schopni do 14 dnů (max 1 měsíc) zpracovat. Pokud Vám po dokončení práce zůstane palivo v nádrži a do týdne ho zpracovat nestihnete určitě jej buď vypustte nebo nechte stroj pracovat tak dlouho až palivo spálíte z celého systému včetně nádrže.

Poslední nepříjemnosti paliv E10 s ethanolem je u dvoutaktních motoru míchání s olejem. Protože Ethanol snižuje mazací účinek oleje, míchejte palivo těsně před použitím v množství, které zpracujete.

Poslední radou je motory záložních zdrojů, a zařízení, které mají být připravena a nejsou tak často používána.. Mněňte palivo bez aditiva jednou za měsíc MAX, s aditivem ideálně 2x rožně.

Závěrem na trhu jsou paliva s označením E10 vysokooktanová paliva bez ethanolu. Pozor však na jejich použití muže dojít ke zničení stroje vlivem tohoto paliva na motor. Nehledě k tomu že většina strojů pro zahradu je seřízena na oktanové číslo 95. A při poškození stroje nemusí být výrobcem uznána záruka. A pozor jaký benzín byl použit se dá poznat.

Stabilizátor paliva FUEL FIT B&S 100 ml

Aditivum Briggs & Stratton Fuel Fit je špičková přísada do paliva, díky které dlouhodobě udržíte motory v dobré kondici. Do moderních paliv je výrobci přidáván určitý podíl biologické složky, která může na vzduchu časem degradovat, vstřebávat vodu a vytvářet gelovité usazeniny, které ucpávají palivový systém. Především u sezonní zahradní techniky pak může být palivo dlouhodobě ponechané v nádrži stroje původcem nemalých potíží. Aditivum Briggs & Stratton Fuel Fit zabraňuje kondenzování vody v palivu, zároveň brání vytváření a usazování tuhého pryžovitého rozsolu v palivovém systému. Udržuje dlouhodobě čerstvý benzín až po dobu 24 měsíců. Zlepšuje kondici a výkon motoru. Zamezuje problémům při startování. Vhodné pro všechny dvoutaktní i čtyřtaktní motory. 100 ml je určeno pro 10 l benzínu.
kod produktu pro objednání je :408307 cena je 90 Kč včetně DPH

Kontakty

Telefonní kontakt

Servis: + 420 604 215 868
Kancelář: +420 484 803 499

Email

servis@alko-servis.cz 
info@kpsystem.cz                       

Adresa

KPSYSTEM s.r.o.
Arbesova 45
466 04 Jablonec nad Nisou

Pracovní doba

Po - Pá: 9:00 - 16:00
So - Ne: po dohodě 

Page creator www.mojeprezentace.cz© Copyright  KPSYSTEM.CZ